Yağlarınızı Eritecek Besinler

Konu, 'Diyet Listeleri' kısmında 724Kadin tarafından paylaşıldı.

 1. 724Kadin

  724Kadin Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  31 Ekim 2015
  Mesajlar:
  9
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Yağ yakımı diyetlerin en önemli süreçlerinden bir tanesidir. Siz ne kadar kilo verirseniz verin eğer bu kilolarınızı kas olarak ya da su olarak veriyorsanız sizi asla tatmin etmeyecektir. Ancak ve ancak yağlarınızı yakarak vereceğiniz kilolar sizi ideal fiziğinize kavuşturacaktır.

  Sebzeler

  Bu sebzelerin karın yağlarını yakan sebzelerin başında gelmelerine, hiç şaşırmamak gerekir. Turpgiller yağ yıkımında rol oynayan fitokimyasallar ile doludur. Fitokimyasalların yağ yakma yetenekleri sayesinde, bu sebzeler karın yağlarını yakıcı sebzeler olarak kabul edilir.

  Ayrıca, hormonal dengesizliklere neden olduğu bilinen ksenoöstrojenler olarak bilinen bazı bileşikler vardır. Bu hormonal değişiklikler yağların yakılmasını zorlaştırır. Yani ksenoöstrojenler varlığında karın yağlarını yakmak zor bir görev olabilir. Fitokimyasallar, ksenoöstrojenlerin etkilerini engelleyerek bu yağların yakılmasını kolaylaştırır. Bu nedenle, ksenoöstrojenleri yenmek için fitokimyasallar ile vücudunuzu güçlendirmeyi unutmayın. Turpgilleri her gün yemek, vücudumuzda östrojenlerin etkilerini azaltarak karın yağlarından kurtulmayı sağlar. Bu sebzeler aşağıda verilmiştir;

  -Lahana
  -Brüksel lahanası
  -Karnabahar
  -Brokoli
  -Kara lahana
  -Hardal yeşilliği

  Bu sebzeleri pişmiş olarak da yemek karın yağlarının yakılmasını sağlasa da, çiğ olarak tüketmeniz tavsiye edilir. Bunun nedeni bu sebzelerin çiğ yenildiklerinde sindirimlerinin zor olmasıdır. Vücut bu gıdaların uygun sindirimini sağlamak için daha fazla çaba harcamak zorundadır. Daha net olmak gerekirse, vücut çiğ gıdaları sindirmek için daha fazla miktarda kalori kullanır. Daha fazla kalori yaktıkça da karın yağları azalır.

  Meyveler

  Şimdi de sadece sebzelerin beli incelttiğini mi düşünüyorsunuz? Bu da doğru değil, bazı meyveler de beli inceltmeye yararlıdır. Yağ yakıcı meyveleri düşündüğümüzde ilk akla gelen narenciyedir. Narenciye C vitamininden zengindir bu da metabolizmayı hızlandırarak yağların yakılmasını hızlandırır.

  Bunların bazıları şunlardır;

  -Portakal
  -Greyfurt
  -Limon
  -Mango
  -Papaya

  Bu meyve ve sebzeler dışında balık gibi yüksek proteinli gıdalar da bel çevresinde biriken yağlardan kurtulmayı sağlayabilir. Soya sütü ve tofu gibi soya ürünleri, bel çevresinde olumlu bir değişim sağlayabilir. Belinizi inceltmek için ille de ameliyat olmanız gerekmez. Bunu doğru besinleri alarak da yapabilirsiniz. Sadece egzersiz yapmak da bel çevrenizi inceltmek için yeterli değildir salatanıza ekleyeceğiniz turpgiller bunu daha kolay hale getirir. Uygun sebzeler ve meyveler içeren bir diyet ile birlikte yapacağınız düzenli egzersiz ince bir bele kavuşmanızı sağlayacaktır.
   
  bayan umutlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş